13 Şubat 2012 Pazartesi

HAZIRLIKLAR BAŞLASINNN!ARTIK HEYECANLI BEKLEYİŞ BAŞLADI...HAZIRLIKLARA BAŞALAYALIM DEĞİL Mİ?BİZİM MİNİK MELEĞİMİZ YAZ BEBEĞİ OLACAK BU YÜZDEN DE SERİN MİNİK BİR ŞEYLERLE BAŞLAYALIM DEDİM HAZIRLIKLARA..İLK İŞ BU BOLERAYI ÖRDÜM.06/02/2012 TARİHİNDE BAŞLADIM 09/02/2012 DE BİTTİ.DAHA NELER NELER YAPMAK İSTİYORUM AMA ZAMAN BİRAZCIK ZAMAN:(
KIZIMIN ŞEREFİNE BU CİCİ BOLERANIN YAPILIŞINI DA PAYLAŞIYORUM SİZİNLE.


MALZEMELER:
Gri ve beyaz 50gr merserize(benimki amanda marka)
4 no şiş
YAPILIŞI:
*gri ile 55 ilmek başla.
*3 sıra haroşa ör
*13 haroşa+1artır+1düz+1a+4h+1a+1d+1a+17h+1a+1d+1a+4h+1a+1d+1a+13h
*haroşalar hapoşa,düzler ters örülecek.artırmalarda arkada haroşa örülecek.
*önde 1 artırmaların yanından artırma yapmaya devam et.(küçük bir ilik aç)
*artırmalar 9 ajur olunca beyaza geç.önlerden 10 ar ilmek gri ile haroşa devam et.bu arada artırmaya da devam et.beyaz ile ördüğün ilmekleri önde düz arkada ters ör.
*beyazdaki ajurlar 6 tane olunca kolları ayır,yanlardan 6 şar ilmek artırarak gri ile 4 sıra haroşa ör,kes.diğer kolda da aynı işlemi yap.
*koltuk altlarında 10ar ilmek takarak kalan beden ilmeklerini şişe tak ve hepsini örmeye devam et .bu arada önlerdeki 10 ilmek haroşalar gri ile devam edecek.
*istediğin uzunluğa ulaşınca gri ile 6 sıra haroşa ör.bitir....

4 yorum:

 1. başlasın canım kolay gelsin şimdi uzuuuun gibi görünen o zaman öyle bir geçiyor ki bakınız 4 olmuş:))

  YanıtlaSil
 2. vala öyle canım şimdi beni telaş aldı istediklerimi yetiştirebilirim inşallah

  YanıtlaSil
 3. ellerine sağlık canım,bunlar çok tatlı telaşlar:)ben de bebeğim için ördüklerimi giydirmekten çok zevk alıyorum..her ilmeğinde bebeğimi düşünerek sevgiyle örmüştüm hepsini..Allah sana da yaşatsın bu güzel duyguları,amin..

  YanıtlaSil
 4. aminnnnnn...valla bebeğim olmada bir sürü şeyler örüyordum şimdi örmeye vakit bulamıyorum...terzi kendi söküğünü dikemiyor gerçekten...bu arada bebeğin çok tatlıııı

  YanıtlaSil